O wykończeniu wnętrz w Poznaniu.
Jaki tynk wybrać?
tynk

Wybór tynku!

Przed przystąpieniem do malowania musimy podjąć pewne kroki w celu przygotowania powierzchni. Możesz użyć tynku gipsowego jednak pamiętaj o tym, że tynk gipsowy owszem pozwoli w bardzo krótkim czasie uzyskać biały kolor ściany, a powierzchnia zaraz po wyschnięciu jest gotowa do malowania. Posiada on jedna zasadniczą wadę jest mało odporny na uszkodzenia. Nawet jedno małe uderzenie może spowodować jego znaczny odprysk, a to już przyjemne nie jest. Alternatywą jest zastosowanie tynku tradycyjnego czyli wykonanego z cementu oraz wapnia. Oczywiście jest on bardziej wytrzymały jednak po nałożeniu powierzchnia jest chropowata i wymaga wygładzenia czyli dodatkowego nakładu pracy.

Tynk cementowo-wapienny

Tynk tradycyjny bo tak nazywany jest tynk cementowo-wapienny w swoim składzie zawiera cement, wapno, piasek oraz wodę. Po nałożeniu ma chropowatą powierzchnie dlatego wymaga szlifowania. Średnia grubość warstwy nałożonego tynku wynosi w granicach 0,5-4 centymetrów.

Gdzie stosować?

Tynk tradycyjny polecany jest w miejscach, które narażone są na obecność wilgotności oraz tam gdzie często może dochodzić do kontaktu ze ściana, a co tym idzie w miejscach narażonych na uszkodzenia.

Tynk gipsowy

Tynki gipsowy polecany jest w miejscach w których nie dochodzi do stałego kontaktu ze światem. Grubość tynki gipsowego szacowana jest na około 4-15mm. Stosuje się go w miejscu gdzie będą nakładana płytki, ponieważ nawet jego cienka warstwa w zupełności starczy.

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>